´Anjelky´ zdolali Schio 79:69 v Eurolige, Schio s prvou prehrou

21.11.2012 Celý región

Košice 21. novembra (TASR) - Basketbalistky slovenského šampióna Good Angels Košice zvíťazili v stredu vo svojom štvrtom zápase B-skupiny Európskej ligy 2012/2013 na domácej palubovke nad talianskym tímom Beretta-Famila Schio 79:69. Zverenky trénera Maroša Kováčika sa najbližšie predstavia o týždeň v stredu 28. novembra na palubovke tureckého klubu Fenerbahce Istanbul (20.00).

B-skupina EL 2012/2013, 4. kolo:

Good Angels Košice - Beretta-Famila Schio 79:69 (43:38)
Zostava a body GA: Piersonová 27, Qiugleyová 20/5 trojok, Kupčíková 9, Bojovičová 3, Kulichová 2 (Krivačevičová a Lacyová po 8, Sverrisdóttirová 2, Bálintová 0) - najviac bodov Schio: Lavenderová 15, Mc Crayová 13, Masciadriová 12. Rozhodovali: Johanssonová (Švé.), Kupatadzeová (Gruz.), Teixeira (Port.)
TH: 19/14 - 23/21
trojky: 7:5
fauly: 22:19
5 faulov: Krivačevičová, Bojovičová (obe GA)
2500 divákov - vypredané.

Skóre duelu otvorila hosťujúca Lavenderová, no "anjelky" vďaka Piersonovej ôsmim bodom v 5. minúte vyhrávali 8:4. O dve minúty neskôr svietil na ukazovateli skóre stav 13:6, ich súper však po oddychovom čase zaznamenal šesť bodov v rade a znížil na rozdiel jedného bodu - 13:12. Slovenský šampión pokračoval i naďalej vo svojej aktivite a prvú desaťminútovku zvládol v pomere 23:19.

Hostky po krátkej pauze začali agresívnejšie brániť a po zisku lopty boli úspešné i v zakončení. V 13. minúte dokázali manko nielen zmazať, ale po zakončení Consoliniovej sa dostali i do štvorbodového vedenia - 25:29. Košičanky pridali na dôraze, darilo sa im v koncovke a so súperom viedli vyrovnanú partiu. Dve sekundy pred koncom prvého polčasu zaznamenala trojku domáca Bojovičová a stanovila jeho rezultát na 43:38.

V druhom dejstve pridali domáce hráčky na dôraze a postupne začali zvyšovať svoj náskok, ktorý v 25. minúte narástol už na rozdiel štrnástich bodov (57:43). O tri minúty neskôr po Piersonovej vypichnutí lopty a následnom úniku viedlo domáce družstvo už 63:46. Ich súper kopil jednu chybu za druhou a výsledkom bolo v 29. minúte devätnásťbodové manko 49:68, ktoré do konca tretej štvrtiny dokázali kozmeticky upraviť (53:68). V záverečnej štvrtine sa už iba dohrávalo a košické družstvo bez väčších problémov kontrolovalo priebeh hry. Napokon sa pred vypredanou halou tešilo zo zaslúženého víťazstva 79:69.

Maroš Kováčik, tréner GA: "Myslím si, že diváci videli naozaj zaujímavý zápas. Sme veľmi radi, že sme takého náročného súpera, akým bolo Schio, dokázali poraziť. Po prestávke sme dievčatá nabádali, aby pristúpili zodpovednejšie k defenzívnym povinnostiam. Vynaložili sme veľa úsilia i energie, čoho dôkazom je aj dvadsať útočných doskokov, čo sa tak často nestáva v EL."

Petra Kulichová, pivotka GA: "Myslím si, že to bolo o obrane v druhom polčase, kde sme poriadne pritvrdili, získavali sme lopty a išli rýchlo dopredu a dávali jednoduché koše. Vypracovali sme si náskok, ktorý sme už nepustili."